Легендата Христо Стоичков поздрави Карим Бензема, който снощи спечели "Златната топка" на списание "Франс Футбол".

"Добре дошъл в клуб "Златна топка", Карим Бензема", написа Камата в страницата на бранда си H8S във Facebook.

Стоичков също е носител на най-престижното индивудуално отличие във футбола. Камата прегърна трофея през 1994 година, няколко месеца след четвъртото място на България на световното първенство в САЩ. На първенството на планетата Ицо стана голмайстор номер едно заедно със Саленко, като и двамата финишираха с 6 попадения в актива си.

Нападателят на Реал (Мадрид) и френския национален отбор по футбол Карим Бензема получи отличието на церемонията в парижкия театър "Льо Шатле“ от феноменалния си сънародник Зинедин Зидан.

Нападателят, който бе ключът на Реал (Мадрид) към спечелването на първенството на Испания и Шампионска лига през отминалия сезон, изпревари в "Топ 3“ на анкетата Садио Мане (Сенегал, Ливърпул и Байерн) и Кевин де Бройне (Белгия и Манчестър Сити).