След като преди дни Вицешампионът на България при мъжете - Нефтохимик загуби двубоя за Суперкупата на България срещу Хебър Пазарджик, бургаският тим стартира новия сезон във волейболното ни първенство с чиста победа 3:0 срещу състава на Пирин Разлог.

Воденият от Иван Станев отбор спечели първия гейм на 13 точки и не изпусна инициативата до края на мача, въпреки че втората и третата част бяха по-оспорвани и тимът на Нефтохимик ги затвори на 22 и 23 точки. Най-резултатен в мача беше Георги Петров от домакините с 15 точки, а за тима на Пирин Дейвид Кръстев завърши с 14 точки.

В следващия двубой бургазлии гостуват на Берое в  Стара Загора. Във втория кръг Пирин Разлог играе срещу Марек Юнион Ивкони.