Юношеския национален отбор на България до 16 години отстъпи с 1:5 от Сърбия в контрола на националната база в Бояна. След два дни двата състава ще изиграят още една проверка.

"Плавите" откриха в 12-ата минута, чрезАлекса Василич, който се справи със защитник и преодоля Стефан Смъркалев.

В 27-ата минута Сърбия покачи. Елди Байрамович засече подаване на Анджелко Павлович и направи 2:0 за гостите.

8 минути по-късно падна и трето попадение за западните ни съседи. Василич шутира, ала Стефан Смъркалев отби удара му. Последва добавка на Байрамович, който направи резултата класически.

В средата на втората част България върна един гол. Грешен пас на сръбски състезател изведе Емил Найденов сам срещу стража и нападателят на Вихрен намали на 1:3.

В 84-ата минута Лазар Перанович върна преднината от 3 попадения за Сърбия. Той довкара кълбото след изстрел на Душан Макевич, спасен от българския вратар.

Малко по-късно Макевич реализира пети гол, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.