Алисон Бекер не просто записа чиста мрежа срещу Манчестър Сити, но имаше и пряко участие в атаката, с която Ливърпул победи шампионите на "Анфийлд".

В 76-ата минута Кевин Де Бройне центрира от свободен удар към далечната греда, но Алисон улови и моментално изпрати кълбото силно към Мохамед Салах, който се пребори с Жоао Кансело, след което се откъсна сам срещу Едерсон и вкара за крайното 1:0.

За Алисон това бе четвърта асистенция във Висшата лига. Той е стражът с най-голям голов принос за своя отбор в цялата история на първенството. Към 4-те голови паса се добавя и важният гол с глава, който той отбеляза за успеха с 2:1 над Уест Бромич Албиън през 2021 година и така бразилецът помогна на "червените" да запазят мястото си в Топ 4, което гарантира участие в Шампионска лига.