Отборът на Динамо (Москва), с българския национал Цветан Соколов в редиците си, спечели Суперкупата на Русия по волейбол при мъжете.

В мач от третия кръг на руската Суперлига, който бе и двубой за Суперкупата на страната, Динамо победи Зенит (Казан) с 3:2 гейма (33:35, 25:23, 25:23, 20:25, 15:8). Мачът продължи 2 часа и 28 минути.

С основна заслуга за успеха на Динамо бе Соколов, който бе най-резултатен в мача с 28 точки.

За Зенит Андрей Сумрачовски приключи двубоя с 25 точки.

След мача пред сайта на Динамо Соколов коментира, че най-важното е била победата. Той отчете, че в началото на сезона повечето тимове не са в най-добрата си форма. Българинът каза още, че ключов е бил вторият гейм, в който Зенит сериозно е вдигнал нивото, но играчите на Динамо са успели да се измъкнат от трудна ситуация.