Отборът на Барселона успя да се наложи срещу състава на Реал Мадрид със 75:73 точки в двубой от баскетболната Евролига. В първото "Ел Класико“ за този сезон в европейската клубна надпревара каталунците успяха да натрупан солиден аванс до началото на четвъртата част и въпреки, че тя беше спечелена от играчите на Реал Мадрид с 21:12 точки, "кралският клуб“ не успя да навакса изоставането си като в крайна сметка отстъпиха само с две точки. Най-резултатен за победата на Барселона беше Сертач Санлъ, който се отчете с 14 точки. Томаш Саторански добави 12, а неговият сънародник Ян Весели - 13 точки. За гостите най-ефективен беше Габриел Дек, който отбеляза 21 точки. Барселона и Реал Мадрид са с по една победа и една загуба през този сезон в Евролигата. В другите срещи от надпреварата, които се изиграха снощи Цървена Звезда отстъпи на Панатинайкос със 75:77 точки, Монако спечели срещу победителя в турнира в последните две издания Анадолу Ефес с 95:92 точки, а Виртус Болоня победи Байерн Мюнхен 66:63 точки.