Българският шампион Лудогорец постигна важна победа с 2:0 на собствения си стадион срещу носителя на титлата във Финландия ХИК Хелзинки. В срещата от група "С" на турнира Лига Европа разградчани успяха да се наложат, след като се разписаха по веднъж в двете полувремена. Първо в 39-ата минута Дени Групер изведе домакините напред, а Рик Джонатън в 64-ата оформи крайния резултат. Победата за тима на Анте Щимунджа беше изключително важна и увеличи шансовете на българските шампиони да се класират за фазата на директните елиминации. След като в другата среща от групата Бетис и Рома завършиха 1:1, разградчани заемат второто място в класирането. Тимът на Лудогорец изостава с 3 точки от лидера Бетис и е на 3 пред Рома.