Легендата на българския футбол Христо Стоичков получи ново признание. Той беше поставен на 89-о място в класацията на авторитетното издание FourFourTwo за 100-те най-велики играчи във футболната история. Медията класира на първо място Лионел Меси, следван от Диего Марадона, Кристиано Роналдо, Пеле и Зинедин Зидан. Зад Христо Стоичков в класирането пък са Георге Хаджи (номер 100), Марио Кемпес (99), Кака (98), Джордж Уеа (97), Хавиер Санети (96), Луиш Фиго (94), Петер Шмайхел (92) и Роберто Карлош (90).

Изданието описва Стоичков като "Подвижен нападател със славна непредвидимост, опора на "дрийм тийма“ на Йохан Кройф в Барселона, който спечели четири поредни титли на Испания както и първата Купа на европейските шампиони за клуба в началото на 90-те" и определят като отчетлив момент в кариерата му партньорството с Ромарио през сезон 1993/94 довело до 54 гола, определайки го като един от най-великите атакуващи тандеми.