С осем мача тази вечер започва четвъртия кръг в груповата фаза на Шампионска лига.

В очаквания с най-голям интерес мач тази вечер Милан приема Челси на "Сан Сиро“ в двубой от група "Е“. Италианският тим има да си връща, след като преди седмица загуби тежко в Лондон с 0:3. Нов успех за Челси ще отвори пътя на отбора към осминафиналите.

В другата среща от групата Динамо (Загреб) посрещна РБ Залцбург.

При победа на хърватите те ще получат шансове за участие във фазата на директните елиминации.

В група "F" Реал (Мадрид) гостува на Шахтьор (Донецк), като мачът ще се изиграе във Варшава. Нов успех за актуалния европейски клубен първенец окончателно ще гарантира мястото на тима от Мадрид на осминафиналите.

В другия мач Селтик е домакин на РБ Лайпциг.

Манчестър Сити записа три поредни победи в група "G" и ще се стреми към четвърта при гостуването си на ФК Копенхаген. Очаква се Пеп Гуардиола да направи сериозни рокади в състава си, за да даде почивка на някои от основните фигури преди дербито с Ливърпул.

Севиля е в криза и треньорската смяна беше закономерна. В Шампионск лига андалусийци имат само 1 точка, а днес ги чака тежко гостуване на Борусия (Дортмунд). Всякакъв резултат, различен от победа, ще означава край на шансовете на отбора за класиране на осминафиналите.

В група "Н" Пари Сен Жермен и Бенфика се откъснаха на върха, а днес ще мерят сили на "Парк де Пренс". Португалският гранд още няма загуба през сезона и ще иска да продължи тази серия.

Ювентус е в трудна ситуация, но все още може да обърне нещата в своя полза. За целта тимът от Торино трябва на всяка цена да стигнат до победата при визитата си на Макаби (Хайфа).

Програма на мачовете от груповата фаза на Шампиоинска лига

Група "Е“

22:00 часа

Милан – Челси

Динамо (Загреб) – Залцбург

В класирането лидер е Залцбург 5 точки, Челси и Милан по 4, Динамо (Загреб) 3 точки.

Група "F“

22:00 часа

Селтик – РБ Лайпциг

Шахтьор (Донецк) – Реал (Мадрид)

Класиране: Реал (Мадрид) 9 точки, Шахтьор (Донецк) 4, РБ Лайпциг 3, Селтик 1 точка.

Група "G“

19:45 часа

Копенхаген – Манчестър Сити

22:00 часа

Борусия (Дортмунд) – Севиля

В класирането лидер е Манчестър Сити с 9 точки, пред Борусия (Дортмунд) 6, Севиля и Копенхаген по 1 точка.

Група "Н“

19:45 часа

Макалби (Хайфа) – Ювентус

22:00 часа

Пари Сен Жермен - Бенфика

В класирането лидери са Пари Сен Жермен и Бенфика с по 7 точки, пред Ювентус 3 и Макаби – без спечелена точка.