Шампионът Лудогорец победи ЦСКА-София с 2:1 в дербито на 13-я кръг на Ефбет лига.

Разградчани откриха резултата още в деветата минута след попадение на Матиас Тисера. Той получи пас от Рик Джонатан и без проблем разстреля вратарят на "армейците“ Густаво Бусато за 1:0.

Гостите изравниха в 56-ата минута чрез Амос Юга, който получи пас от Тибо Вион. В 79-ата полякът Якоб Пьотровски отбеляза за 2:1 в полза на шампионите.

Победата изведе разградчани до второто място в класирането на Ефбет лига с 26 точки. ЦСКА-София вече са трети с 25.

В друг мач, игран днес, Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 2:0 като гост. Попаденията за пловдивчани отбеляза Бирсен Карагерен в 74-ата и в 5-та минута от продължението на второто полувреме. През първата част гол на Спартак (Варна), дело на украинския халф Денис Баланюк беше отменен заради засада след преглед от страна на ВАР. Успехът качи отборът на Александър Томаш на четвъртото място в подреждането на Ефбет лига с 25 точки.