Лидерът Манчестър Сити разби у дома Копенхаген с 5:0 и след трета поредна победа в група G направи поредна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига.

Головата машина Ерлинг Холанд се разписа два пъти преди почивката, а по едно попадение добавиха Рияд Марез (55-дузпа) и Хулиан Алварес (77), докато в 39-ата минута Давит Хочолава си вкара автогол. Домакините удариха и греда чрез Бернардо Силва между двата гола на Холанд.

Манчестър Сити е лидер в групата с 9 точки, а Копенхаген е на последната позиция с една точка и все още няма отбелязан гол.

В другия мач от тази група Борусия (Дортмунд) спечели убедително с 4:1 при визита на Севиля. Борусия поведе с гол на Рафаел Герейро (6) след удар от границата на наказателното поле, а в в 21-ата минута Юсен Ен-Несири получи пресилен директен червен картон. Съдията Маурицио Мариани се консултира с ВАР и промени решението си, като мароканецът бе декориран в жълто.

Джуд Белингам (41) удвои аванса на гостите след индивидуален пробив, а Карим Адейеми (43) направи разликата класическа.

Севиля върна едно попадение, чрез Ен-Несири (51) след центриране на Алекс Телес, но четвърт час преди края Мукоко с прехвърлящо подаване намери Юлиан Брандт (75), който оформи крайния резултат.

След успеха "жълто-черните“ са втори в групата с 6 точки. Севиля е на трета позиция с една точка.