Ливърпул продължи с колебливото си представяне и завърши 3:3 като домакин на Брайтън. В герой за гостите се превърна белтиецът Тросар, който направи хеттрик.

За Ливърпул два гола вкара Роберто Фирмино, а Адам Уебстър си отбеляза автогол.

Двубоят на "Анфийлд" започна изненадващо и "чайките" бързо поведоха с два гола чрез Леандро Тросар.

В 33-ата минута Ливърпул върна едно попадение чрез Роберто Фирмино, който се възползва по най-добрия начин от комбинация с Мохамед Салах. Девет минути след началото на втората част Луис Диас асистира на Фирмино и резултатът стана 2:2.

19-кратните шампион на Англия направиха пълен обрат в 63-ата минута, когато Адам Уебстър си отбеляза автогол в опит да пресече топката при центриране.

Брайтън обаче не се отказа и заслужи точката с нов гол на Тросар, дошъл след пас на Каору Митома седем минути преди изтичане на редовното време.

Така след неубедителния старт през новия сезон Ливърпул има актив от 10 точки и е на 9-о място в класирането. Брайтън пък е четвърти с 13 точки.