България допусна третото си поредно поражение на Световното първенство по волейбол за жени в Полша и Нидерландия. В третата си среща от група "С" българките отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) срещу един от фаворитите в турнира САЩ.

Най-резултатна за България стана Елица Атанасийевич с 14 точки. Мирослава Паскова добави още 8 точки. За САЩ с 19 точки се отличи Александра Франти.

"Лъвиците" допуснаха две поражения в Арнем (Нидерландия), а сега отстъпиха и на олимпийските шампионки в Лодз (Полша). Волейболистките ни стартираха с поражение от Германия с 1:3 гейма. Във втория си мач бяха на път да изненадат настоящия световен шампион Сърбия, но след страхотна битка отстъпиха с 2:3 гейма и спечелиха засега единствената си точка.

Българският отбор е на 5-о място в класирането до момента, а в петък ще се изправи срещу Канада. САЩ е на първа позиция в Група С с пълен актив от 9 точки. Първите четири от всяка група продължават напред във втората фаза на шампионата.