Светлана Каменова спечели Купа "Балкан"
19:32 / 22.09.2022
198
©
Светлана Каменова спечели Купа "Балкан“. Водещата ни боксьорка в категория до 57 килограма стигна до трофея от осмото издание на международния турнир по бокс за жени в София, след като победи на финала в категорията си италианката Ирма Теста - бронзова медалистка от Игрите в Токио и сребърна от световното първенство тази година.

Така Каменова прибави трофея "Балкан“ към колекцията си от тази година, след като през февруари взе и Купа "Странджа“ при дамите.

До титла стигна и Севда Асенова. В категория до 48 килограма тя победи на финала представителката на Узбекистан Ситора Турдибекова.

Златислава Чуканова (категория до 50 кг) остана със сребро, след като загуби от Азиза Йокубова от Узбекистан.

България приключи Купа "Балкан“ с общо пет отличия. Освен титлите на Каменова и Асенова и среброто на Чуканова, бронзови медали спечелиха Венелина Поптолева (категория до 52 кг) и Десислава Костадинова ( до 63 кг).