Българката Изабелла Шиникова се класира за основната схема на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите WТА 500 в японската столица Токио с награден фонд 757900 долара.

Поставената под номер 5 в схемата на пресявките Шиникова победи представителката на домакините Куруми Нара с 0:6, 7:5, 6:0 за 1:47 час.

Българката не спечели нито един гейм в първия сет, но след това подобри играта си. Във втората част имаше общо седем пробива. Шиникова поведе с 3:1, а след това с 5:3, след което загуби подаването си и японката изравни. Българката стигна до решаващ пробив за 7:5, за да изравни резултата. В третата част тя доминираше изцяло, не загуби гейм и с първия си мачбол затвори срещата.

30-годишната Шиникова е 222-а в света в момента. Тя заработи 8080 долара и 26 точки, а първата й съперничка в основната схема на турнира ще стане ясно по-късно днес.