Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Марица (Пловдив) в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на базата в "Коматево".

Още в първите секунди падна единственото попадение. Никола Гелин се пребори отлично за топката и пусна наляво към Хуго Аззи. Бранителят центрира остро и топката попадна в Димитър Балинов, който овладя и с плътен удар вкара за 1:0.

Маричани отговориха с опасен удар на Марчев, който бе спасен от Християн Славков. 2 минути по-късно удар на Гелин бе отразен от вратаря, а в 11-ата минута от фаул Ннади не успя да затрудни стража.

В 30-ата минута като по чудо Ботев не стигна до втори гол. След центриране отдясно Ннади остана сам срещу вратаря, пусна кълбото покрай стража, но в крайна сметка Илия Николов изби пред голлинията

Второто полувреме стартира с фрапантен пропуск на Никола Гелин, който останал очи в очи с вратаря шутира покрай гредата. В 50-ата минута техничен удар на Самуел Акере мина встрани.

В минутите до края на срещата гостите осъществиха масиран натиск, като играта се водеше предимно в половината на "канарчетата". Редица груби влизания доведоха до множество жълти картони и за двата отбора.

Ботев II: Християн Славков, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Балинов, Хуго Аззи, Бисер Бонев, Лъчезар Балтанов, Точукву Ннади, Никола Гелин, Самуел Акере

Резерви: Мартин Панев, Атанас Йорданов, Костадин Татаров, Станислав Петков, Пламен Цончев, Мартин Ситев, Константин Павлов.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов (Мартин Газиев), Илиян Йорданов, Радослав Апостолов , Симеон Вешев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски - капитан , Стефан Попов (Милен Танчев ), Веселин Марчев (Петър Атанасов).

Резерви: Петър Начев, Айкут Янъков, Сали Садъков, Дъглас Иваноф.