Започна 11-ия кръг на ефбет Лига. На "Хювефарма арена“ в Разград, където се игра мачът между Спатак Варна и Ботев Пловдив, Спартак победи с 3:2.

Головете за условните домакини отбелязаха Божидар Васев в 47-ата минута, след което Мохамед Брахими си отбеляза автогол и варненци дръпнаха с 2:0. В 57-ата минута Антоан Бароан намали на 1:2 от дузпа, но в 74-ата Румен Руменов отново изведе Спартак с два гола аванс. В четвъртата минута на добавеното време Елвис Ману се разписа от дузпа. Той изпълни слабо наказателния удар и Дичевски изби, но при добавката Ману вкара от метър в празната врата за крайното 3:2 за Спартак.

Успехът бе първи за "соколите" в първенството, тъй като до този момент имаха само една спечелена точка. В днешния ден и късметът не бе на страната на "канарчетата", които три пъти уцелиха напречната греди - две от тях при 0:0 и третата - при 2:1 в полза на Спартак.