В предизборната кампания това, което се случва в цялата страна, е следване на нашата политика, която е последователна. Това каза в сутрешния блок "Добро утро, България" на Радио "Фокус" Веска Ненчева, водач на листата на "БСП за България" в 17 МИР Пловдив-област.

"В първо лице мога да говоря – от работата ни в 44-то Народно събрание, тогава, когато БСП беше опозиция. Всичко онова, което сме предлагали като законодателни инициативи, всичко онова, което се предлагаше като алтернативни бюджети в четирите години, всъщност намери много добра реализация по време на последния парламент, тогава, когато БСП беше участник, реален участник във властта", уточни Веска Ненчева.

За краткия живот на редовното правителство БСП успя да изпълни голям процент от това, за което се е борила и на което е залагала като политики и в социалната сфера, и в икономическата среда на България, категорична бе Ненчева.

"Така че кампанията ни в момента в предсрочните парламентарни избори е следствие на онова, за което сме се борили, следствие на онова, което отстояваме като част от управлението, и затова може би тази целенасоченост, тази целенасочена и последователна политика има своите резултати. Това, което виждам, освен в часовете, в които съм в пострадалите села, аз правя срещи заедно с хората от листата в цялата област, виждам, че хората оценяват добре работата ни и ни подкрепят. Подкрепят ни".

Според Веска Ненчева основната философия на българското образование е то да бъде качествено, а за да стане това, е необходима корекция при финансирането.

"Един от основните ни моменти е преразглеждане на учебните програми, които пряко да отговарят на възрастовите възможности на децата ни. И една моя лична кауза, и не само моя, и на колегите от БСП, които бяхме в Комисията по образование, това е силното застъпване на родолюбиви теми в учебните ни програми, които за щастие се започна преразглеждането им, но с приключването на работата на редовното правителство нещата като че ли се позациклиха. Имаме проблем и с приобщаващото образование, защото не може само училището да бъде институцията, която отговаря за този проблем. Няма как да не се включат и всички останали институции за приобщаващо образование. Знаем, имаме райони, в които децата не посещават училище, а нали гоним качествено образование. То няма как да бъде постигнато, ако децата не са в клас. Тук е моментът да споменем, освен преразглеждането на учебните програми, и възможността за реализиране и разбиване на иновациите в българското училище и застъпването на много спорт. Така че това са няколко стъпки, които трябва задължително да се преследват от държавата, държавната политика имам предвид, защото държавата все още е длъжник на образователната ни система", каза Ненчева.