Женският национален отбор на България допусна тежко поражение с 0:8 от вицешампиона на Европа Германия в последния си квалификационен двубой за световно първенство. Двубоят се игра на стадион "Локомотив“ в Пловдив, а класата на лидера в нашата група си каза думата в голяма част от игровото време.

България се противопостави успешно в първия половин час на мача, когато удържаше натиска на съперника и дори имаше шанс да погледне към германската врата. В 35-ата минута обаче Леа Шюлер откри резултата, а в самия край на полувремето гостите достигнаха до нови две попадения, които до голяма степен предрешиха изхода на двубоя.

След почивката Германия установи тотално превъзходство и достигна до разгромна победа, която й подпечата първото място в крайното класиране.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 4. Мариела Недева (57 – 6. Силвия Кефалова), 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 2. Николета Бойчева, 9. Лора Петрова, 22. Ивана Найденова (71 – 17. Габриела Найденова), 19. Йоана Станкова (71 – 10. Леонора Желева), 18. Кристиана Караиванова, 7. Евдокия Попадинова (83 – 11. Кристияна Димитрова), 14. Димитра Иванова (83 – 20. Ивелина Павлова).

Селекционер: Силвия Радойска.