Стартира най-авторитетният футболен клубен турнир в света - Шампионска лига. Най-зрелищното футболно шоу вече започна с два мача.

На стадион "Максимир“ в Загреб, шампионът на Хърватия Динамо победи Челси с 1:0. Голът за домакините отбеляза Мислав Орсич в 13-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг излезе като титуляр и дебютира за Челси, но бе заменен в 59-ата минута. Двубоят е от група "Е“, където играят още Залцбург и Милан.

На стадион "Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд, Борусия победи ФК Копенхаген с 3:0. Головете за домакините отбелязаха Марко Ройс в 35-ата,  Рафаел Гуерейро в 42-ата и Джуд Белингам в 83-ата минута. В тази група са още Севиля и Манчестър Сити.

Много неприятни сцени се разразиха на стадион "Сигнал Идуна Парк“ преди мача между Борусия (Дортмунд) и Копенхаген от старта на груповата фаза в Шампионската лига. Феновете на датския шампион влязоха в сериозен физически конфликт с полицаите в Дортмунд, като се стигна до влизане на органите на реда в гостуващия сектор.