Херта спечели първата си победа от началото на сезона, след като спечели с 2:0 в гостуването си на Аугсбург. Двете попадения в полза на столичани бяха дело на Доди Лукебакио (57’) и Марко Рихтер (90’) в добавеното време.

През първата част единственото по-опасно положение бе на сметката на играчите на Енрико Маасен в 25-ата минута, когато Мергим Бериша нацели гредата. Херта откри резултата в 57-ата минута, когато добро центриране отляво на Мартин Платенхарт бе засечено с глава от Додо Лукебакио за 1:0.

Второто попадение за гостите бе отбелязано в добавеното време, когато отлична контраатака започната от Джонджо Кени изведе Дейви Зелке в отлична позиция, а той пусна към Рихтер и той нямаше проблем отблизо да залъже Рафал Гикиевич и да се разпише отново за 2:0. С тази победа берлинчани вече имат 4 точки, а през следващата седмица те ще се изправят срещу Байер (Леверкузен). От своя страна Аугсбург имат само 3 точки, а в следващия си двубой ще трябва да се изправят срещу Вердер (Бремен).