Александър Лазаров не успя да се класира за финала на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Майорка (Испания) с награден фонд 45730 евро.

Лазаров, който стартира от квалификациите, загуби на полуфиналите от седмия в схемата италианец Лука Нарди със 7:6(1), 3:6, 1:6 за два часа игра.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, а в тайбрека българинът даде само точка на съперника и поведе.

Нарди проби подаването на Лазаров във втория гейм и успя да изравни след 6:3 във втория сет.

Българинът отпадна физически след изтощителния мач на четвъртфиналите снощи срещу Михаил Кукушкин, продължил близо 3:30 часа и не оказа съпротива в третата решителна част срещу италианеца, като успя да вземе само гейм.

След страхотното си представяне на турнира Алекс ще запише рекорден ранкинг в кариерата си.