Левски записа много важен успех при визитата си на Ботев (Враца). "Сините" победиха своя опонент с 2:0 в среща от 8-ия кръг на efbet Лига. Андриан Краев (30) беше точен за гостите от София, след което Сантиаго Монтоя (42) остави домакините с човек по-малко, получавайки втори жълт и респективно червен картон. През второто полувреме Илиян Стефанов (82) отбеляза втори гол за "сините" след подаване на Ивелин Попов. Минута преди края на редовното време Сонко Сундберг (89) също видя червения картон заради глупаво действие на аутлинията, при което удари Мирослав Маринов в главата. Това означава, че Сундберг ще пропусне финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" във Враца започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишния член на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз Камен Костадинов.

Левски записа четвърта поредна победа и зае седмото място в класирането на 5 точки, но и с два мача по-малко от лидера ЦСКА 1948. Ботев (Враца) е на 12-а позиция със 7 точки от 8 мача.