Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг започна защитата на трофея с разгромна победа с 8:0 срещу четвъртодивизионния Тевтония (Отензен). Тимо Вернер заби хеттрик още до почивката, два гола вкара Андре Силва, а другите попадения за тима на Доменико Тедеско бяха дело на Емил Форшберг, Кристофър Нкунку и Дани Олмо. Вратарят на Тевтония Яник Цумак направи 13 спасявания, но и това не помогна на тима му да загуби с по-приличен резултат. През първата част РБ Лайпциг отправи 21 удара към вратата на противника и два пъти нацели гредите.

Най-интересният момент след почивката беше изпълнението на Форшберг, който се разписа с пета за 6:0. Мачът се игра на "Ред Бул Арена", въпреки че "червените бикове" се водеха гост.

Днес е последният мач от този етап на турнира, в който Байерн (Мюнхен) ще гостува на Виктория (Кьолн).