Кристъл Палас и гостуващият Брентфорд завършиха 1:1 в мач от междинния пети кръг на английската Висша лига. Уилфред Заха даде аванс на "орлите“ в 59-ата минута, но те изтърваха трите точки в края, когато Йоан Виса изравни и оформи крайния резултат две минути преди края.

В друг мач по същото време Фулъм надви у дома Брайтън с 2:1. Александър Митрович отбеляза първия гол за домакините веднага след почивката, а в 55-ата минута Люис Дънк си вкара автогол. Алексис Макалистър намали за "чайките“ от дузпа в 60-ата минута, но до края на мача Брайтън не успя да стигне до реми.

Саутхемптън победи у дома Челси с 2:1. Рахийм Стърлинг даде аванс на гостите след асистенция на Мейсън Маунт в 23-ата минута. "Светците" обаче бързо отвърнаха на удара и изравниха чрез Ромео Лавия пет минути по-късно. Нападателят Адам Армстронг оформи крайния резултата в добавеното време преди почивката. Това е втора загуба за "сините“ от началото на сезона, като тимът заема осмото място със седем точки. Саутхемптън е със същия актив, но е шести заради по-добрите си показатели при головата разлика.

В друг мач от кръга по същото време Лийдс и Евертън завършиха наравно 1:1.