Саутхемптън победи у дома Челси с 2:1 в петия междинен кръг от английската Висша лига и нанесе втора загуба на лондонския клуб от началото на сезона.

Рахийм Стърлинг даде аванс на гостите след асистенция на Мейсън Маунт в 23-ата минута. "Светците" обаче бързо отвърнаха на удара и изравниха чрез Ромео Лавия пет минути по-късно с удар от средна дистанция. Нападателят Адам Армстронг оформи крайния резултата в добавеното време преди почивката, след като се откъсна от защитата на Челси. През втората част домакините бяха по-дейни, а гостите опитаха натиск в края, но усилията им не бяха достатъчни дори за изравнително попадение.

Това е втора загуба за "сините“ от началото на сезона, като тимът заема осмото място със седем точки. Саутхемптън е със същия актив, но е шести заради по-добрите си показатели при головата разлика.

В друг мач от кръга по същото време Лийдс и Евертън завършиха наравно 1:1.