ЦСКА приключи участието си на европейска сцена след 0:2 в Базел
01:26 / 26.08.2022
86
© sportal.bg
ЦСКА загуби с 0:2 от швейцарския Базел като гост в реванш от плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите и отпадна от борбата. "Червените" взеха първия мач с 1:0, но не успяха да елиминират Базел за втори път в рамките на две години и да си осигурят участие в групи на евротурнир за трета поредна година.

Първото полувреме завърши без голове, а след почивката Густаво Бусато получи жълт картон за бавене на играта. Преди изтичането на час игра и двата тима имаха по една добра възможност. Атака на домакините завърши с претенции за дузпа, докато Амос Юга от ЦСКА шутира опасно покрай дясната греда.

Базел откри резултата в 66-ата минута, в която Фабиан Фрай бе изведен зад отбраната на ЦСКА, освободи се от Юга и се разписа за 1:0. Треньорът на ЦСКА Саша Илич направи двойна смяна в 72-ата минута и освежи тима си с Жеферсон и Браян Морено.

Последваха минути на опасности към двете врати, при които не се стигна до точни удари. Базел нанесе решителния удар в мача в 84-ата минута, когато бранителят Михаел Ланг се озова на върха на атаката и преодоля Бусато за 2:0 в мача. В последните минути ЦСКА създаде опасна ситуация пред вратата на Базел, но не се стигна до точен удар. Така "червените" бяха елиминирани от турнира Лига на конференциите с общ резултат 1:2.

На трибуните на 'Санкт Якоб Парк" бе тенис легендата Роджър Федерер, който се появи на почивката, за да подкрепи тима от града, в който е роден.

Шампионът Лудогорец влезе в групите на Лига Европа за шеста поредна година. “Орлите" стигнаха до равенство 3:3 при гостуването си на Жалгирис в мач от плейофите на турнира и след като в първия мач бяха победили с 1:0 продължават напред. Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа не можа да разчита за важния мач във Вилнюс на наказания Кирил Десподов и контузените Доминик Янков и Клод Гонсалвеш.