Волейболистите от националния отбор на България победиха Канада с 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 26:24) в столичната зала "Христо Ботев“ във втората контролна среща.

Старши треньорът на България Николай Желязков направи две промени в стартовия ни състав. Тодор Скримов зае мястото на Мартин Атанасов, а Николай Колев на Светослав Гоцев. Опитният Никълъс Хоуг започна като титуляр за Канада. При резултат 2:1 за България волейболистите на Канада успяха да поведат убедително с 5:1 в началото на 4-ия гейм, след което дръпнаха до 8:2. Първи до мачбол обаче стигнаха българските национали при 24:23, "Кленовите листа" изравниха при 24:24. Денис Карягин донесе успеха на България в 4-ата част с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

Това бе и последна проверка преди стартиращото на 26 август Световно първенство. Първият съперник на България на Мондиал 2022 е световният шампион и домакин Полша на 26 август от 21:30 часа в Катовице.