Манчестър Сити бе много близо до загубата за първи път от началото на новия сезон във Висшата лига, след като изоставаше с 1:3 в гостуването си на Нюкасъл. В крайна сметка шампионите показаха характер и си тръгнаха с точка от "Сейнт Джеймсис Парк“, след като завършиха наравно 3:3.

Илкай Гюндоган откри резултата още в петата минута, но до почивката "свраките“ направиха пълен обрат с голове на Мигел Алмирон (28') и Калъм Уилсън (39'). В 54-тата минута Киърън Трипиър вкара трети гол за Нюкасъл, но това не бе достатъчно за победа на домакините, защото Ерлинг Холанд (60') и Бернардо Силва (64') изравниха резултата.

Така двата отбора продължават без загуба, като шампионите са със седем точки след първите три кръга, а "свраките“ имат 5. Арсенал остава единственият тим с пълен актив.

В другите два мача от неделния ден Лийдс поднесе изненадата с победа 3:0 срещу Челси, а лондончани останаха с 10 души щест минути преди края, когато Калиду Колибали получи втори жълт картон.

Уест Хем претърпя трета поредна загуба и се оказа последен в класирането, след домакинска загуба от Брайтън.