ЦСКА надигра Базел с 1:0 на стадион "Васил Левски“ в първи мач от плейофния кръг в Лигата на конференциите.

В 70-ата минута на срещата в София Серхио Лопес си вкара автогол, а малко преди изтичането на редовното време "червените" можеха да получат дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Адам Шалай. Съдията от Хърватия Дуйе Струкан обаче остана безмълвен.

Припомняме, че през 2020 година ЦСКА отстрани Базел с победа 3:1в плейофа, игран само в един мач на швейцарска земя. Тогава "червените" се класираха в групите на Лига Европа, където бяха заедно с Рома, Йънг Бойс и Клуж. Победата над Базел дойде след обрат от 0:1 с два гола на Тиаго Родригес и едно попадение на Ахмед Ахмедов в добавеното време.

Победата е юбилейна за ЦСКА в Европа под № 100. "Червените" станаха първият български отбор, постигнал такава бройка успехи в евротурнирите. Крайният победител ще бъде определен след седмица в Швейцария - на 25 август от 20:00 часа.

В другия мач Лудогорец също победи с 1:0 Жалгирис, също от автогол, който си отбеляза Иван Татомирович още във втората минута.