Копенхаген победи Трабзонспор с 2:1
01:26 / 17.08.2022
65
©
Копенхаген спечели с 2:1 домакинството си на Трабзонспор от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Домакините поведоха с два гола, но гостите съумяха да върнат едно попадение, което може да бъде доста ценно за реванша след седмица.

Копенхаген откри резултата в 9-ата минута, когато топката бе отнета в средата на терена, Расмус Фалк подаде за Виктор Клаесон, който от движение засече топката във вратата за 1:0.

В 48-ата минута датчаните удвоиха преднината си. След центриране от корнер Денис Вавро продължи с глава към Лукас Лерагер, който отблизо успя да засече топката във вратата за 2:0.

В 79-ата минута обаче Трабзонспор стигна до ценен гол, с който намали резултата. Анастасиос Бакасетас шутира от далечна дистанция и след рикошет в защитник топката се отклони и се озова във вратата за крайното 2:1.

След този резултат Копенхаген е с едни гърди по-близо до групите, но реваншът в Турция ще бъде доста горещ и Трабзонспор ще направи всичко възможно да постигне обрат.