Лацио стартира новия сезон в Серия "А" с драматична победа с 2:1 при домакинството си на Болоня. Мачът започна кошмарно за домакините, чийто нов вратар Луис Максимиано улови топката на границата на наказателното поле. След преглед с ВАР главният съдия Лука Масими видя, че топката е от външната страна на линията и още в 6-ата минута показа директен червен картон на вратаря. Така испанецът стана дебютантът с най-бързо изгонване в италианския елит от 28 години насам.

Гостите поведоха от дузпа в 38-ата минута, изпълнена от Марко Арнаутович. Точно преди почивката обаче за втори жълт картон бе изгонен и Адама Сумаоро от Болоня. В 68-ата минута Ди Силвестри си отбеляза автогол и равенството се възстанови. “Орлите" постигнаха пълен обрат в 79-ата минута. Чиро Имобиле отбеляза втори гол за Лацио и стана и четвъртият футболист с голове в пет поредни откриващи мачове на своя тим в Серия "А".