Барселона спечели трофея "Жоан Гампер" за десета поредна година
01:55 / 08.08.2022
30
© barcelona.com
Барселона размаза мексиканския тим УНАМ Пумас с 6:0 на "Камп Ноу" в приятелски мач и спечели трофея “Жоан Гампер" за десета поредна година. За последно каталунците бяха изпускали трофея през 2012 година, когато им го отне италианският Сампдория. Това е общо 45 трофей от 57 възможни за “блаугранас" в традиционната предсезонна надпреавара.

Барселона не остави никакво съмнение в превъзходството си. Още в третата минута новото попълнение Роберт Левандовски откри. Две минути по-късно Педри удвои, а в десетата минута френският ас Усман Дембеле направи резултата класически. Левандовски даде още една асистенция с пета за Педри, който направи резултата 4:0, а до края на полувремето нямаше други попадения.

Преди срещата един от най-обичаните играчи на Барселона Дани Алвеш получи заслуженото си изпращане, получавайки аплодисменти от феновете. Датският нападател Мартин Брайтуайт пък получи освирквания от публиката на “Камп Ноу" заради нежеланието да си тръгне от Барселона. Клубът не го желае, но той отказва да разтрогне своя договор.

Зареждане! Моля, изчакайте ...

Актуални Четени Теми
ЦСКА-София победи Септември с 2:0, "армейците" с жест към пострадалите от наводненията
Левски (София) победи Левски (Карлово) в благотворителен мач, 16-годишен вкара гол