Манчестър Юнайтед започна сезона със загуба 1:2 от Брайтън у дома
01:08 / 08.08.2022
33
© brightonandhovealbion.com
Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 домакинството си на Брайтън от първия кръг на Висшата лига. Това беше официален дебют за новия мениджър на "червените дяволи" Ерик тен Хаг, който стартира по кошмарен начин на "Олд Трафорд". Само още един треньор на Юнайтед е тръгвал със загуба след славния период със Алекс Фъргюсън начело - Луис ван Гаал.

Голямата звезда Кристиано Роналдо остана резерва срещу "чайките", като се появи в игра в 53-ата минута, когато замени Фред. До края португалецът с нищо не помогна на тима си, като успя да отправи само един удар към вратата на Брайтън.

В герой за гостите се превърна Паскал Грос, който отбеляза и двете попадения във вратата на Де Хеа - в 30-ата и 39-ата минута. В предишната среща между двата отбора Брайтън също беше победител. На 7 май "чайките" победиха Юнайтед с убедителното 4:0.

Зареждане! Моля, изчакайте ...

Актуални Четени Теми
ЦСКА-София победи Септември с 2:0, "армейците" с жест към пострадалите от наводненията
Левски (София) победи Левски (Карлово) в благотворителен мач, 16-годишен вкара гол