Водачът в световната ранглиста по тенис Даниил Медведев (Русия) спечели титлата на турнира за мъже на твърда настилка в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 920 хиляди долара. Медведев победи британеца Камерън Нори със 7:5, 6:0 за час и 21 минути, завоювайки първа титла за годината и 14-а от турнирите на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТP).

26-годишният Нори, трети поставен в схемата, не успя да защити трофея, който спечели през миналия сезон. След размяна на три последователни пробива Даниил Медведев поведе с 5:3. Британецът изравни за 5:5, но руснакът спечели следващите осем гейма и триумфира в Лос Кабос.

С успеха руският тенисист запази първата си позиция в ранглистата и ще пристигне в Ню Йорк за защитата на титлата си от Откритото първенство на САЩ по-късно този месец като номер 1 в схемата.