Виктория (Пилзен) се наложи с 2:1 като гост на Шериф в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига и е много близо до плейофите на турнира. Чехите направиха обрат с голове на Томаш Хори и Павел Буха, след като Ибрахим Рашид даде преднина на домакините. През миналия сезон Шериф сензационно се класира за групите и дори срази Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу", но сега е по-вероятно изобщо да не стигне до същинската фаза на турнира.

Виктория нямаше никакви проблеми в предишния кръг и елиминира финландския ХИК след две победи с общ резултат 7:1. В местното първенство обаче чехите стартираха с равенство 2:2 като гост на Теплице. В този мач старши треньорът Михал Билек даде почивка на част от титулярите, които се завърнаха в състава за мача в Молдова