Завърналият се в Бундеслигата Вердер (Бремен) преодоля първия кръг и на турнира за Купата на Германия, отстранявайки Енерги (Котбус) с 2:1 като гост. Головете вкараха Романо Швид и Мичел Вайзер във всяко полувреме. Българският полузащитник на гостите Илия Груев-младши остана на пейката.

Друг отбор от Източна Германия и също играеш в четвърта лига – ФК Кемниц, направи труден живота на друг елитен отбор Унион (Берлин) и се предаде чак след продълженията, които завършиха 1:2.

В третата среща от ранната програма Дармщат от втора лига отнесе с 3:0 Инголщат като гост. Срещата беше решена с два гола за гостите през първото полувреме. Крайното 3:0 оформи Маркус Варминт шест минути преди края на двубоя.