Арда и Септември София закриват четвъртия кръг на efbet Лига с мач в Кърджали от 20:30 часа. По програма срещата трябваше да се състои от 18:30 часа, но заради отложения мач на Левски с Черно море, бе изместена с два часа по-късно.

Двата отбора започнаха сезона по сходен начин - със загуба в първия кръг. Арда отстъпи на ЦСКА с 0:3, а Септември претърпя домакинско поражение от Лудогорец със същия резултат. След това обаче тимът на Александър Тунчев записа две победи - над Берое (1:0) и Ботев Пловдив (2:0). Столичани се наложиха над Хебър с 3:1, но завършиха наравно 1:1 с Ботев (Враца) в последния кръг.

Кърджалийци ще търсят трети пореден успех в шампионата, който би ги задържал сред челните места в класирането. В средата на миналата седмица Арда се подсили с бившия защитник на Берое Омар Сако, който идва като преотстъпен от австрийския ЛАСК (Линц). Двамата треньори нямат кадрови проблеми с контузени или наказани играчи и ще заложат на най-доброто от първата минута днес.