Локомотив (София) стигна до първи успех през новия сезон, след като се наложи с 2:0 над Ботев (Пловдив) в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Преди началото на двубоя и двата тима бяха без победа в първенството, но в крайна сметка попадения на Димитър Митков (49’) и Илия Димитров (84’) направиха разликата и добавиха три точки в актива на столичните “железничари".

Ключов бе моментът, когато в средата на първото полувреме Джеймс Ето’о получи директен червен картон, след като настъпи грубо Митков (27’). В 40-ата минута ВАР отмени гол на Мохамед Брахими заради засада. Така “канарчетата" продължават да имат само загуби от началото на шампионата и едва 2 отбелязани гола в първите 4 кръга, като логично остават закотвени на последното място.

С тази победа Локомотив (София) се изкачва до 8-ото място, като събира 5 точки. В следващия кръг столичани гостуват на Септември (София), а “канарчетата" приемат ЦСКА на “Коматево".