Ботев (Пловдив) се завърна на европейската сцена след четиригодишно прекъсване и завърши 0:0 с АПОЕЛ (Никозия) на стадион "Васил Левски" в първата им среща от от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Двубоят предложи доста интересни моменти за феновете на двата тима и пропуски пред вратите. Голяма част от положенията бяха създадени през първото полувреме на мача. През второто Ботев потърси гола с включването в игра на двама нападатели в лицето на Мартин Секулич и Антоан Бароан, но до гол обаче не се стигна.

На трибуните бяха кандидатът за президент на Българския футболен съюз Димитър Бербатов, треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев, помощникът му Живко Миланов, вратарят на Славия Светослав Вуцов и баща му Велислав.