Националният отбор на България за юноши под 18 години отстъпи на Италия с 2:3 гейма в четвъртия си мач от предварителна група "Втора" на Европейското първенство в Тбилиси (Грузия). Това бе първа загуба на волейболистите на Виктор Карагьозов, които заемат втора позиция във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 10 точки.

Италия е лидер с 4 победи, 10 точки и вече се класира за финалната четворка. Българският тим пропусна реален шанс да спечели този мач и да се класира предсрочно за полуфиналите. Последният ден от груповата фаза, 14 юли, е изключително важен за това, кой ще последва "скаудра адзура" в спора за медалите. Два отбора - България и Полша имат еднакъв актив - три победи и 1 загуба. Тимът ни обаче е с 1 точка в повече от поляците.

Днес националите се изправят срещу Германия в последния мач от груповата фаза, като ще търсят задължителна победа. Съставът на Полша излиза срещу водача Италия, като също ще се бори за успех.