Ерик тен Хаг записа запомнящ се дебют като мениджър на Манчестър Юнайтед, след като воденият от него тим победи с 4:0 големия си съперник Ливърпул в приятелски двубой, игран в Банкок. Юнайтед решиха всичко още през първото полувреме, когато играха в титулярен състав. Джейдън Санчо, Фред и Антони Марсиал се разписаха във вратата на Алисон Бекер.

Юрген Клоп заложи на три различни състава, които променяше на всеки 30 минути. Стартовият състав бе доста експериментален, но личаха имената и на няколко титуляри - Алисон Бекер, Джордан Хендерсън и Луис Диас.

Ерик тен Хаг също замени състава си за второто полувреме, но въпреки това Манчестър Юнайтед успя да отбележи още един гол, реализиран от Факундо Пелистри.

С този успех "червените дяволи" спечелиха и трофея "Банкок Сенчъри Къп".