Миньор 2015 Б – Хасково и Олимпия Ямбол – Дрийм Тийм Троян са полуфиналите през този сезон в ББЛ Б група. Четирите отбора спечелиха днешните си мачове на старта на Националните финали, които се провеждат паралелно в столичните зали "Универсиада“ и "Триадица“.

Хасково откри турнира с убедителна победа срещу Чардафон Б с 98:65. Ключова се оказа силната първа четвърт, след която шампионът в регион Юг се откъсна с 34:11. В оставащото време тимът поддържаше разлика от около 20 точки, а в края направи успеха си още по-изразителен.

Динко Христов изигра много силен мач за Хасково, като завърши с 32 точки, 20 борби и 8 асистенции. Владимир Георгиев реализира 19 точки. По 10 имат Ивайло Тонев и Виктор Колянов. За Чардафон Б Мартин Миланов отбеляза 17 точки, по 11 вкараха Боримир Алексиев и Андреан Деков.

Олимпия Ямбол отстрани първенеца в регион Изток Шоутайм Б, побеждавайки го с 83:50. Баскетболистите на Тончо Тодоров пропиляха двуцифрен аванс през първата част, след която изоставаше с 2. Във втората и третата обаче той лимитира съперника си общо до 15 точки и отново натрупа разлика, която не изпусна до последно.

Победителите бяха в състав едва от седем баскетболисти, а най-резултатен бе Николай Нинов с 28, като овладя и 12 борби. Йоан Христов вкара 21 точки. С 16 и 11 борби е Мартин Чавдаров, а Бисер Хаджифилев добави 10 точки. За варненския тим Явор Желев се отчете с 12 точки, 10 има Пламен Илиев.

Далеч по-драматичен бе следващият мач, в който Дрийм Тийм Троян се наложи над Титан Пропъртис със 77:73. Отборът от Запад водеше почти през целия мач, на моменти и с двуцифрена разлика. В средата на последната част обаче съставът от Троян поведе за първи път след началните минути и измъкна успеха.

Дабъл-дабъл от 21 точки и 15 борби за победителите записа Радослав Кочев. Христо Бойнов има 14, с 11 е Герман Гачевски, а 10 добави Георги Бойнов. За столичния тим Радостин Митков бе най-резултатен с 24 точки. С 16, но с внушителните 14 грешки е Иван Паничерски, а Калеб Акенбор записа 14 точки и 25 борби.

В последния двубой за деня Миньор 2015 Б надви Ънстопабъл Б със 73:61. Баскетболистите от пернишкия тим водеха през повечето време, като дръпнаха със 17 точки в третата част, но още в нея допуснаха пълен обрат. Те обаче отново натрупаха аванс в оставащото време и този път не го изпуснаха до края. Победителите овладяха 63 борби срещу 46, което бе и ключово в мача.

Трима завършиха с дабъл-дабъл за Миньор 2015 Б – Ивайло Вучков (22 точки и 13 борби), Георги Георгиев (18 точки и 14 борби) и Цветелин Младенов (12 точки и 12 борби). За отбора от Добрич Пламен Петков се отчете с 19 точки, по 11 имат Петър Демирев и Симеон Симеонов, а с 10 и 9 борби е Кирил Кънев.