Уелс победи Украйна с 1:0 в Кардиф и грабна последната виза за участие на Мондиал 2022 в Катар от 21 ноември до 18 декември тази година. Автогол на Андрий Ярмоленко в 34-ата минута, след изпълнен от Гарет Бейл пряк свободен удар, прати "драконите" на световното първенство, където ще са в група с Англия, Иран и САЩ. Уелсците ще играят на Мондиал за втори път след 64 години пауза.

Баражът се забави заради войната в Украйна, която избухна през февруари. На полуфиналите в този плейофен поток през миналата седмица украинците сразиха Шотландия с 3:1, а “драконите" още през март надвиха Австрия с 2:1.

Украинският тим доминираше през по-голямата част от срещата и създаде много повече положения, но така и не стигна до гол, като роля за това изигра и вратарят на Уелс Уейн Хенеси, отличил се с 9 спасявания.