Отборите на Италия и Германия не излъчиха победител в мача помежду си от първия кръг в група 3, Лига "А" на Лигата на нациите. Срещата на стадион "Ренато Дал`Ара" в Болоня завърши при резултат 1:1.

Домакините излязоха в доста експериментален състав, но оказаха сериозна съпротива на своя съперник и първи откриха резултата с попадение на Лоренцо Пелегрини в 71-ата минута. Гостите обаче възстановиха равенството в 73-ата минута чрез Йошуа Кимих и този резултат се запази до края, като двата тима поделиха по точка.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като така двата тима делят 2-ото и 3-ото място в групата с по 1 точка. След този резултат Италия продължава да няма победа вече 237 дни, а освен това "Адзурите" в пети пореден мач не успяха да постигнат успех над Германия.