Турция постигна категорична победа с 6:0 при гостуването си на Литва от група 1 на Дивизия "С" в Лигата на нациите. Това е втори пореден убедителен успех за отбора в турнира след 4:0 над Фарьорските острови. Това е най-разгромната победа за турците на чужд терен от юни 2005 година насам, когато разбиха Казахстан със същия резултат.

В другия мач от групата Люксембург спечели визитата си на Фарьорските острови с минималното 1:0 с гол от дузпа в 74-ата минута. Така Турция остава лидер в групата с пълен актив от 6 точки, изпреварайки Люксембург по голова разлика. В събота двата тима могат да излъчат едноличен водач в двубой във Великото херцогство. Фарьорските острови и Литва са съответно трети и четвърти без нито една спечелена точка, като в събота те също имат директен мач помежду си, в който прибалтийците са гости.