Испания и Португалия завършиха 1:1 в иберийското дерби от първия кръг в Лигата на нациите. Гола за домакините вкара Алваро Мората в 25-ата минута, а в 82-ата Рикардо Орта изравни. Двата тима се паднаха в група 2 на Лига “А" и премериха сили на “Бенито Вийямарин" в Севиля. Испанците доминираха изцяло преди почивката, но стигнаха само до едно попадение, а Португалия се добра до точката с късен гол на резервата Орта. Кристиано Роналдо влезе от пейката в средата на втората част.

В предишното издание на турнира Испания стигна до финала, но загуби с 1:2 от Франция. Серията от 4 мача за 10 дни дава отлична възможност на селекционера на “Ла Роха" Луис Енрике да опита различни тактически варианти като част от подготовката за Мондиал 2022. Същото важи и за португалците, които трябваше да преминат през баражите, за да си осигурят участие на финалите в Катар.