Дания постигна трета победа от 4 мача в Лигата на нациите и оглавява класирането в група 1 на Лига "А". Датчаните спечелиха с 2:0 домакинството си на Австрия, като нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си. Преди почивката домакините имаха тотално надмощие и заслужено си осигуриха аванс от два гола.

Арнаутович се появи в средата на полувремето, а Ериксен влезе четвърт час преди края за Дания,като в последните минути гредата му попречи да направи победата на домакините още по-изразителна.

През септември датчаните ще гостуват на Хърватия и ще посрещнат Франция. Ако спечелят визитата си на "шахматистите", те ще са победител в групата без значение как ще завършат мачовете от последния кръг. На австрийците остават двубои с Франция като гост и Хърватия като домакин.