100 града в Германия искат ограничение на скоростта от 30 км/ч

© auto-press.net
Кампанията Lebenswerte Städte durch angemessene Geschwindigkeiten или Градове с по-добра среда на живот чрез ниска скорост на движение на МПС, има за цел да се обърне към федералната политика с идеята за промяна в закона, която да позволи на местните управи да могат да въведат ограничение на максималната скорост от 30 км/ч по-лесно и бързо.
Към момента, подобно ограничение може да бъде въведено само в случай на опасности на пътя като сняг, на отделни пътни участъци, частични пешеходни зони и други, но не и на територията на по-големи зони.
Инициативата е стартирана през юли миналата година от градовете Аахен, Аугсбург, Фрайбург, Хановер, Лайпциг, Мюнстер и Улм, а едно от най-новите попълнения в списъка със 100 града, е Берлин.
"Бързото разгръщане на инициативата и нейният безпартиен характер демонстрират колко спешна е тя... Това се отнася за качеството на живот в нашите градове, а не за идеология на транспортната политика", коментира Томас Диберг, кмет на Лайпциг и говорител на инициативата.
Актуални спортни новини:
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |