"Огънят на Анадола" избра Кърджали за част от лятното си турне

©
Световноизвестният турски танцов състав "Огънят на Анадола" кани жители и гости на Кърджали на магичен шоу-спектакъл през август. След Китай, САЩ и Канада, едни от най-бързите танцьори в света ще посетят отново България.
"Огънят на Анадола" избра да гостува в Кърджали, при това с две дати – 8 и 9 август, в "Арена Спартак".
Танцовият феномен, създаден и ръководен от хореографа Мустафа Ердоган, обещава запомнящо се изживяване. Трупата ще представи своя най-популярен едноименен спектакъл, който е обновен специално за летни сцени.
Провеждането на грандиозното събитие в Кърджали е благодарение на кмета на община Кърджали Ерол Мюмюн, който оказа ценна подкрепа и съдействие, информират организаторите.
През август "Огънят на Анадола" ще гостува също в Шумен (2 август), Велико Търново (3 август), Варна (4 август), Бургас (5 август) и Пловдив (6 август).
Българската публика ще се потопи във великолепие, огън, страст и културно многообразие – красива танцова приказка за хилядолетната история на Мала Азия. Трупата очаква с вълнение тази среща, тъй като в края на 2023 г. беше посрещната изключително топло у нас по време на спектаклите в София и Варна.
За добрата организация и тази година ще се погрижат от Vienna Trend Events. Билети за предстоящите дати и повече информация ще откриете в сайта на организатора: www.vienna-trend-events.com
Танцовият проект на Мустафа Ердоган е създаден през 1999 г. и първоначално е наречен "Султаните на танца". По-късно става известен с името "Огънят на Анадола". В най-известния спектакъл на трупата, носещ същото име, е събрано фолклорното богатство на народите от Мала Азия. В него се преплитат съвременност и традиция в танцовото изкуство.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Бедствено положение в силистренско село! Водата залива дворове!
22:21 / 05.05.2025
Киселова от Пещера: Само единни можем да съхраним и предадем след...
22:04 / 05.05.2025
13 посланици от 4 континента бяха във Видин, ето причината
21:44 / 05.05.2025
Пуснаха обществена поръчка за ремонт на над 50 км от важен път в ...
20:55 / 05.05.2025
Разлог съхранява традицията: Топене на китки в навечерието на Гер...
20:54 / 05.05.2025
Заловиха тираджия, за когото се предполага, че е убил човек в Про...
20:14 / 05.05.2025
Актуални теми